با چرخ خیاطی چرخ زندگی را بچرخان

پولدار شو (pooldarsho.ir):

 

زیور زارعی از مربیان با تجربه در آموزش حرفه خیاطی و یکی از زنان فعال شهرستان منوجان است .برای گفتگوبا ایشان به آموزشگاه خیاطی وی واقع در شهر قلعه منوجان رفتیم وآنچه در زیر می‌خوانید ماحصل گفت‌وگو با این زن نمونه کارآفرین است.

از خودتان برایمان بگویید؟

زیور زارعی هستم مربی آموزش خیاطی در شهرستان منوجان و خیاطی را از سن سیزده سالگی شروع کردم ؛دو فرزند دارم ودر سال ۸۲ پدر بچه هایم به رحمت خدا رفت وخودم سرپرست بچه هاشدم ودر حال حاضر نزدیک خانه ام کارگاه خیاطی دارم وخیاطی آموزش می دهم .

از چه سنی خیاطی را شروع کردید؟

از سن ۱۳ سالگی برای اولین بار پارچه ای داشتم می خواستم ببرم پیش خیاط تا برایم بدوزد ؛مادر شوهرم به من گفت چرا خودت خیاطی نمی کنی یک خانم تویی یک خانم اون خیاط ؛همین حرفش تلنگری شد برای شروع خیاطی من ؛حرفش روی من تاثیر زیادی گذاشت ؛با راهنمایی او خودم در سن ۱۳سالگی پارچه را برش زدم ودوختم .

بانوی فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به دریافت وام گفت: فقط برای گرفتن گواهی در سال ۷۸ دوره خیاطی را در کهنوج گذراندم ودر سال ۸۴ از کمیته امداد وام برای ساخت کارگاه خیاطی گرفتم.
به خاطر دارید تا حالا چند نفر را آموزش خیاطی داده اید؟

تا آنجا که یادم می آید حدودا ۴۰۰نفر از دختران را آموزش خیاطی دادم تا جای که خبر دارم حدود۶۰ درصد این افراد به کار خیاطی ادامه داده ومشغول به کار می باشند. در سال ۹۰ در اجرای طرح های سازندگی بسیج به عنوان مربی خیاطی برای آموزش خیاطی ویِژه خواهران با سپاه همکاری کردم واز طرف فنی حرفه ای به هر کدام از آنها گواهی مهارت خیاطی اعطاء گردید. که با همان گواهی هرکدام از آن ها وام اشتغال از بسیج وجاهای دیگر گرفته اند وبرای خودشان شغلی ایجاد کرده اند .

از چه سالی به عنوان زن نمونه شهرستان معرفی شدید؟ 

سال ۹۱ از طرف فرمانداری شهرستان به عنوان زن نمونه شهرستان شناخته شدم .
چه توصیه ای به جوانان دارید ؟

توصیه به جوانان مخصوصا دختران شهرستان منوجان این است خیاطی را به عنوان مهارت یاد بگیرند و این حرفه خیاطی می تواند برای آنها شغل ایجاد کند و خیلی خوشحال هستم که برای پیشرفت کشورم می توانم کاری انجام دهم.
چه حرفی با مسئولین شهرستان دارید ؟

از مسئولان شهرستان بابت همکاری که در راه اندازی این کارگاه انجام دادند تشکروقدردانی می کنم.

 

به نقل از سایت سازمان بسیج سازندگی

یک دیدگاه در “با چرخ خیاطی چرخ زندگی را بچرخان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *