غلبه بر ۵ ترس که مانع کارآفرینان می‌شود

ترس‌ها و بهانه‌های زیادی وجود دارند که مانع از این می‌شوند که ما کارآفرینان به آن‌چه می‌خواهیم برسیم. اما موفقیت (یا شکست) یک انتخاب است.

وقتی من کسب‌وکارم را شروع کردم، این‌ها بزرگ‌ترین نگرانی‌های‌ام بودند:

«من جوان هستم و هرگز یک شغل واقعی نداشته‌ام، چرا کسی باید منِ بی‌تجربه را استخدام کند؟»

«هنوز مدرک دانشگاهی‌ام را نگرفته‌ام بنابراین هنوز آن‌قدر خردمند نیستم که این‌ مطالب را به کسی یاد بدهم.»

«من فقط یک فوتبالیست از پا افتاده‌ام که حتی به درد لیگ ملی هم نمی‌خورم، اگر نتوانم در این کار به موفقیت برسم، چه‌طور کاری کنم که در آن کار به موفقیت برسم؟»

«من هنوز وابسته به خواهرم هستم، اگر مشتری من متوجه این موضوع بشود حتما بی‌خیال من خواهدشد.»

مسئله این است که همیشه صحبت‌هایی خواهند بود که مانع تو شوند. این‌که به این صحبت‌ها گوش بدهید یا توجهی به آنها نکنید و آن اتفاق بزرگ را رقم بزنید، به خودتان بستگی دارد.

چه چیز مانع شما می‌شود؟ در این نوشتار ۵ ترس رایجی که از اغلب کارآفرینان می‌شنوم و چگونگی مهار آنها و رسیدن به موفقیت را می‌بینید.

ترس شماره‌ی ۱: خودتان را باور ندارید.

راه‌حل: اهداف کوچکی که سریعا انجام می‌شوند، تعیین کنید.

کلید از بین بردن این ترس، ایجاد پیروزی‌های کوچک روزانه است تا بتوانید اطمینانی را که برای بر عهده گرفتن اهداف کسب‌وکارتان لازم دارید، کسب کنید. آن را تبدیل به یک بازی کنید تا ببینید روزانه چند پیروزی کوچک کسب می‌کنید. این پیروزی‌های می‌تواند به کوچکی چک نکردن ساعت به ساعت رایانامه‌ها باشد، یا تکمیل یک کار ساده در هر روز مطابق با ضرب‌العجلی که خودتان تعیین کرده‌اید.

ترس شماره‌ی ۲: به این فکر می‌کنید که پیش از فروش باید یک محصول کامل داشته باشید.

راه‌حل: ترویج علاقه کنید و قبل از فروش، تحقیقات‌تان را انجام بدهید.

شما فکر می‌کنید که باید محصول کاملی داشته باشید قبل از اینکه فروش را آغاز کنید. به جای این‌که ماه‌ها و ماه‌ها زمان صرف خلق چیزی کنید که کسی آن را نمی‌خرد، می‌توانید مدل بوت‌کمپ را استفاده کنید یا چیزی را پیش‌فروش کنید تا ببینید که چه تعداد از مردم خواهان خرید آن هستند. بله، شما می‌توانید محصول‌تان را قبل از ساخت آن بفروشید.

ترس شماره‌ی ۳: لازم است که کاملِ کامل باشم.

راه‌حل: به خاطر کم‌ترین و کوچک‌ترین جزییات استرس نداشته باشید.

«من آرم کامل رو لازم دارم! »داستان طراحی آرم را به حدی زیاد می‌شنوم که می‌خواهم بالا بیاورم. نه آرم کسب‌وکارتان برای کسی مهم است و نه سایز فونت وب‌گاه‌تان!

بله مهم است که همه چیز عالی باشد؛ شما قطعا می‌توانید این کار را با به روز رسانی کردن در طول زمان انجام بدهید، اما خوب و سودآور بودن بهتر از کامل بودن و هرگز انجام ندادن است. کارها را انجام بدهید. آدمی باشید که کارها را تمام می‌کند حتی اگر همه چیز تکمیل نباشد.

ترس شماره‌ی ۴: به دنبال دریافت پول از سرمایه‌گذاران هستید.

راه‌حل: شبکه و استفاده از خلاقیت

این یکی چرند است! من کارآفرینان زیادی می‌شناسم که وقتی کارشان را شروع کردند، بدهی داشتند، و همه چیز را با تلاش، استفاده از روابط، ساختن مخاطبین و کار و زحمت برای بهبود کسب‌وکار انجام دادند. زمانه، زمانه‌ای است که باید خلاق باشید و مانند یک کارآفرین فکر کنید به جای این‌که مانند کسی فکر کنید که در یک اتاقک کار می‌کند. از حصار خود خارج شوید.

ترس شماره‌ی ۵: دانش و تجربه‌ی کافی را برای شروع ندارید.

راه‌حل: اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید خودتان را محدود نکنید.

در شرایطی که همه چیز به صورت برخط در دسترس است، به من می‌گویید که نمی‌توانید آن‌چه لازم دارید را بیاموزید؟ می‌توانید یک معلم برای خودتان بگیرید، از منابع برخط استفاده کنید یا فرآیندهای موفقیت‌آمیز را تقلید کنید.

راه‌های زیادی وجود دارد برای این‌که دانش و تجربه‌‌ای کسب کنید و توسط آن ثابت کنید که توانایی یک کارآفرین فوق‌العاده بودن، را دارید.

 

منبع:

http://bazdeh.org/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *