اپلیکیشن‌های حمل‌ونقل درون‌شهری چه مزایایی نسبت به آژانس‌ها دارند؟ tap30 بهتر است یا اسنپ؟

پولدارشو:
بیخود نیست که در این مدت کوتاه گرایش مردم به استفاده از اپلیکیشن‌های حمل‌ونقل مثل «اسنپ» و «tap30» آن‌قدر زیاد شده است. برای این‌که علت پرطرفدار شدن اپلیکیشن‌های را بفهمیم، لازم است تفاوت‌ها و ویژگی‌های این برنامه‌ها را با سیستم قدیمی آژانس‌های کشور بررسی کنیم. مزایای استفاده از این اپلیکیشن‌ها برای مسافر و راننده به قدری زیاد است که باید بررسی ویژگی آژانس‌ها را کلا کنار بگذاریم و بپرسیم tap30 بهتر است یا اسنپ؟

مزایای استفاده از اسنپ و tap30 برای راننده‌ها
آقایان و خانم‌های راننده دیگر نیازی ندارند که کنج آژانس بنشینند تا نوبتشان بشود و خیلی راحت بعد از پایان هر سفر، به محل‌های پر رفت و آمد می‌روند و معمولا هم خیلی زود مسافر بعدیشان را پیدا می‌کنند.
بخش اعظمی از دغدغه‌ی رانندگان آژانس‌، حق کمیسیونی است که باید به صاحب آژانس پرداخت کنند؛ مسئله‌ای که در سیستم جدید تا حدی تعدیل شده و در هر سفر، بیشتر پول به راننده می‌رسد.
در این سیستم، زمان کار دست راننده است و از هرجایی از شهر می‌تواند کارش را شروع کند. حتی می‌تواند وقتی در منزل مشغول استراحت است، اپلیکیشن را روشن کند و اگر مسافری‌‌ همان حوالی بود، به سرکار برود.
معمولا نگاه به کسانی که در آژانس کار می‌کنند، این است که کار بهتری پیدا نکرده‌اند اما کسانی که از اپلیکیشن استفاده می‌کنند، آدم‌های باکلاس و به‌روزی به حساب می‌آیند و دیگر دید منفی‌ای نسبت‌ به آن‌ها وجود ندارد.
اما مهم‌ترین مزیت برای راننده‌ها، کسب درآمد بیشتر از این روش، نسبت به کار در آژانس است. راننده‌هایی دیده شده‌اند که با سه چهار ساعت کار روزانه بیشتر از حقوق یک کار کارمندی درآمد داشته‌اند.

مزایای استفاده از اسنپ و tap30 برای مسافران
سفر ارزان و مطمئن مهم‌ترین دلیل گرایش مردم به استفاده از این اپلیکیشن‌هاست. هزینه‌ی استفاده از اسنپ و tap30 به نسبت آژانس به شدت مقرون به صرفه است؛ به قدری که خیلی‌ها حاضرند به جای استفاده از خودرو شخصی از طریق استفاده از این اپلیکیشن‌ها به مقصد برسند.
مشتری‌مداری رکن اساسی پایداری این استارتاپ‌هاست. احترام به مخاطب را از طراحی اپلیکیشن تا رفتار راننده‌ها می‌شود دید. راننده‌های این سیستم، شوفر نیستند و معمولا تمام تلاششان را می‌کنند تا رضایت مسافر را جلب کنند.
تخفیف‌های مداوم و طرح‌های تشویقی باعث شده بعضی با معرفی نرم‌افزار به دیگران، بیشتر سفر‌هایشان رایگان تمام شود.
در این سیستم مسیریابی براساس GPS از گم شدن و پیدا نکردن مقصد جلوگیری می‌کند.
قابلیت پرداخت آن‌لاین هم یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این اپلیکیشن‌هاست. با این روش دیگر استرس همراه نداشتن پول نقد ندارید.

معایب استفاده از اسنپ و tap30 برای راننده‌ها
شاید بزرگ‌ترین عیب این سیستم برای راننده‌ها، قیمت پایین هر سفر به نسبت آژانس باشد که آن هم در تعدد سفر‌ها جبران می‌شود.
یکی دیگر از معضلات اسنپ و tap30 هم این است که هنوز همه جای شهر به صورت جدی جانیفتاده و بیشتر مختص بخش‌های پررفت و آمد است.
برای خیلی از راننده‌ها هم گذراندن دوره‌های آموزشی مخصوصا استفاده از اپلیکیشن دلپذیر نیست و ترجیح می‌دهند فقط با گاز و کلاچ سروکار داشته باشند.

معایب استفاده از اسنپ و tap30 برای مسافران
بزرگ‌ترین مشکل این اپلیکیشن‌های حمل و نقل این است که فعلا فقط مخصوص سفرهای داخل شهر تهران تعریف شده است و اگر کسی بخواهد تا کرج برود، امکانش نیست.
یکی دیگر از معایب کار، خود اپلیکیشن است. خیلی‌ها از اسمارت‌فونشان فقط برای جواب دادن تلفن استفاده می‌کنند و نمی‌توانند از اپلیکیشن استفاده کنند. نبود بخش تلفنی برای سفارش سفر یکی از کمبودهای این سیستم محسوب می‌شود.
یاد نگرفتن استفاده از اپلیکیشن فقط مختص مسافر‌ها نیست. گاهی وقت‌ها راننده‌ها هم نمی‌توانند به خوبی با برنامه ارتباط برقرار کنند و مسافر را با مکافات به مقصد می‌رسانند. راننده‌های جوانی هم که با برنامه مشکل ندارند، بعضا قلق رانندگی در تهران دستشان نیست و براساس اعتماد به نرم‌افزار در ترافیک‌های سنگینی گیر می‌کنند.

منبع:

محمدرضا جعفری در همشهری جوان

 

لینک کوتاه:

یک دیدگاه در “اپلیکیشن‌های حمل‌ونقل درون‌شهری چه مزایایی نسبت به آژانس‌ها دارند؟ tap30 بهتر است یا اسنپ؟

  • ۹۵/۱۱/۲۷ در۱۰:۲۸ ب.ظ
    پیوند یکتا

    یکی به داد این خیابونای تهران برسه … اسنپ باعث انفجار ترافیکی شده …برای اینکه متوجه عمق این فاجعه شین کافیه دو اپلیکیشن اسنپ و تبسی رو نصب کنید و هررررر جا که رفتین اپلیکیشن ها رو باز کنید تا متوجه شین همواره در هر خیابانی بیش از ۵۰ ماشین اسنپ و تبسی در حال پرسه زدن و چرخیدن هستن !!!

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.